In Memoriam Michel Kowalewicz

Termin: 23.11.2017
Miejsce: Instytut Socjologii

8 października 2017 r. minęła pierwsza rocznica śmierci Profesora Michela Kowalewicza. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji In Memoriam Michel Kowalewicz, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

dr hab. Michel Henri Kowalewicz, prof. UJ – był Kierownikiem Zakładu Pedagogiki Kultury i Historii Idei Pedagogicznych Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założyciel i Kierownik Centrum Badań nad Historią Idei UJ. W latach 1983–2005 pracownik instytucji naukowych we Francji (Metz, Amiens, Montpellier, Paryż). Stały ekspert Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Republiki Włoskiej. Uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego (2012 i 2014 rok). Profesor Kowalewicz był zaangażowanym naukowcem, życzliwym i niezwykle oddanym studentom nauczycielem akademickim.

Data opublikowania: 14.11.2017
Osoba publikująca: Katarzyna Ornacka