O bezdomności inaczej...

Termin: 20.06.2017
Miejsce: Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, godz. 18.00, sala 79 (II piętro)
Organizator: studentki pracy socjalnej

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z serii "O Bezdomności Inaczej" w Instytucie Socjologii UJ. Tym razem w naszej rozmowie środek ciężkości położymy na samym pomaganiu.

Jak znaleźć dobry przepis? Recepturę wskażą odpowiedzi na pytania:

Czy warto pomagać bezdomnym? Jak pomagając nie szkodzić? Jak nie uzależniać od siebie osoby, której pomagam? Jak objąć pomocą całego człowieka? Jednym słowem: jak tworzyć moc, gdy dajemy pomoc?

Nasza propozycja na najbliższy wtorkowy wieczór to: Pół garnka Zupy, garść Doświadczenia , chochla Duchowości i - obowiązkowo - Wasza obecność!

Zupa -

Błażej Strzelczyk to dziennikarz działu Wiara i redaktor wydania internetowego „Tygodnika Powszechnego”. Autor wywiadów, m. in. współautor książki “Sposób na cholernie szczęśliwe życie” - rozmowy z s. Małgorzatą Chmielewską. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad (2015 r. i 2016 r.) oraz do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej Mediatory w kategorii "Prowokator" (2015 r.). Autor bloga „#FollowJezus”. Współorganizator krakowskiej “Zupy Na Plantach”.

Doświadczenie -

Małgorzata Kurdybacz, kierownik Działu Pomocy Bezdomnym od 17 lat pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie, a od 13 lat z osobami bezdomnymi. Współtworzyła powstanie pierwszych mieszkań chronionych dla osób wychodzących z bezdomności, współorganizowała streetwork dla osób bezdomnych jako nową metodę. Brała udział w tworzeniu standardów pracy socjalnej w pracy z osobami bezdomnymi.

Duchowość -

Brat Piotr Kuczaj OFMCap, kapucyn. Z wykształcenia teolog. Od kilku lat związany z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, które stara się towarzyszyć i pomagać osobom bezdomnym i ubogim. W swojej posłudze akcentuje całościowe spojrzenie na człowieka, budowanie z nim relacji, aby pomagając, w ten sposób lepiej go zrozumieć, poznać i uzdrowić rzeczywistą przyczynę jego biedy.

Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca (wtorek) o godz. 18:00. Ul. Grodzka 52, sala 79 (drugie piętro).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Ciągło, Magdalena Piekarczyk - praca socjalna UJ

Data opublikowania: 13.06.2017
Osoba publikująca: Katarzyna Ornacka